Bieżące informacje

Zatrzymany po policyjnym pościgu

Data publikacji 06.05.2021

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED po pościgu zatrzymali 31-latka, który swoją ucieczkę zakończył na drzewie. Na szczęście ani kierującemu, ani żadnemu z innych uczestników drogi nic się nie stało. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a badanie w szpitalu wykazało, że jest pod wpływem narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki mercedes. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kierujący po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Chciał jeszcze uciekać pieszo, ale został zatrzymany. Na szczęście ani kierującemu, ani żadnemu z innych uczestników drogi nic się nie stało.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu lubuskiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Teraz za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Agnieszka Goguł

Opis filmu: Film z pościgu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.7 MB)

Pliki do pobrania

  • 24.1 KB
    Deskrypcja filmu
Powrót na górę strony