Bieżące informacje

Po 30 latach służby na zasłużoną emeryturę odchodzi Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Andrzej Barna

W komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, Komendanta Komisariatu Policji w Pieńsku oraz jego zastępcy oraz kierowników Rewirów Dzielnicowych komisariatów w Bogatyni i Pieńsku. Z uwagi na obostrzenia sanitarne, spotkanie miało charakter kameralny.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyła się uroczysta zbiórka podczas której z mundurem po 30 latach służby pożegnał się Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinspektor Andrzej Barna.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu pożegnał się ze sztandarem oraz policjantami i pracownikami zgorzeleckiej komendy. Podziękował wszystkim za współpracę oraz życzył powodzenia zarówno w wypełnianiu obowiązków służbowych jak i w życiu prywatnym.

Podczas spotkania z mundurem pożegnał się również Komendant Komisariatu Policji w Pieńsku podkom. Dariusz Sierzputowski, jego Zastępca podkom. Bogdan Fronczak oraz Kierownicy Rewirów Dzielnicowych Komisariatu Policji w Bogatyni i Pieńsku asp. szt. Ireneusz Olesiński i asp. szt. Jerzy Bąk.

W dniu 18 lutego w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczysta zbiórka związana z przejściem na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszy wchodzących w skład ścisłego kierownictwa komendy i kilku jednostek terenowych w tym Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu podinsp. Andrzeja Barny. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski podziękował funkcjonariuszom przechodzącym na zaopatrzenie emerytalne za długoletnią i owocną służbę, a także ogromne zaangażowanie w różnego rodzaju przedsięwzięcia oraz działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska. Oprócz słów wielkiego uznania, z rąk szefa dolnośląskich policjantów odchodzący ze służby funkcjonariusze, otrzymali także specjalne okolicznościowe tabliczki.

Zgodnie z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu rozkaz o powierzeniu obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu otrzymał dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu nadkom. Jarosław Burdzy.

Z dniem 26 lutego Obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Bogatyni zostały powierzone kom. Krzysztofowi Janasowi, który zajmował stanowisko eksperta Zespołu Kontroli w zgorzeleckiej komendzie. Obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Pieńsku zostały powierzone dotychczasowemu Komendantowi bogatyńskiego komisariatu podkom. Piotrowi Grześków, obowiązki jego Zastępcy zostały powierzone asp. Izabeli Kwiecień- Słabickiej, która do tej pory zajmowała stanowisko specjalisty w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym zgorzeleckiej komendy.

Awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji nowych zadań służbowych, a rozstającym się ze służbą funkcjonariuszom dziękujemy za profesjonalizm i pełną zaangażowania i poświęcenia służbę, a także życzymy spełnienia wszystkich planów na nowym etapie życia oraz dobrego zdrowia i dużo osobistej satysfakcji.

kom. Agnieszka Goguł

 

  • Na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu oraz komendanci komisariatów
  • Na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu żegna się ze sztandarem
  • Na zdjęciu I Zastępca wręcza upominek Komendantowi Powiatowemu Policji w Zgorzelcu
  • Na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu ze swoimi zastępcami
  • Na zdjęciu Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu
  • Na zdjęciu uczestnicy zbiórki
  • Na zdjęciu KWP we Wrocławiu składający gratulacje KPP w Zgorzelcu
Powrót na górę strony