Bieżące informacje

Wypadek z udziałem rowerzystki

Data publikacji 14.10.2022

W środę na skrzyżowaniu ul. Bolesławieckiej z ul. Wrocławską w Zgorzelcu doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierująca pojazdem marki Ford nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającej się rowerzystki. 60-letnia kierująca jednośladem została zabrana do szpitala celem udzielenia jej dalszej pomocy medycznej. 65-letnia kierująca osobówką, za swój czyn odpowie przed sądem.

W środę po godzinie 17:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Bolesławieckiej z wrocławską w Zgorzelcu. Według zgłoszenia auto osobowe uderzyło w rowerzystę.

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe w tym patrol ruchu drogowego.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 65-letnia kierująca pojazdem marki Ford nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającej się 60-letniej rowerzystki doprowadzając do zderzenia.

Obie kobiety to mieszkanki powiatu zgorzeleckiego i w chwili zdarzenia były trzeźwe.

Niestety kierująca jednośladem w wyniku poniesionych obrażeń trafiła do szpitala.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, w którym poszkodowany nie poniósł ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o którym mowa w art. 156 & 1 Kodeksu karnego, zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W przypadku wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara pozbawienia wolności jest dużo wyższa i może wynieść nawet do 8 lat.

Kiedy natomiast sprawcą wypadku była osoba w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do 12 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo sprawca musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi w ramach naprawienia szkody. Egzekucji podlega cały majątek sprawcy, a w sytuacji braku rozdzielności majątkowej, również jego małżonka, w tym posiadane nieruchomości i dochody.

kom. Agnieszka Goguł

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Film Film

Opis filmu: Film

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 24.49 MB)

Powrót na górę strony