Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Nieprawdziwy pracownik banku czy fałszywy policjant i prokurator – metody oszustw sprzed lat, a mimo to nadal aktualne! Wciąż zdarzają się bowiem osoby dające wiarę rozmówcom, że ich pieniądze na koncie bankowym są zagrożone, albo że ktoś z bliskich spowodował wypadek z udziałem kobiety w ciąży i niezwłocznie potrzebne są pieniądze zwalniające z odpowiedzialności karnej. Tylko minionej doby na Dolnym Śląsku oszukanych zostało 5 osób. Są też tacy, którzy w porę zorientowali się o próbie oszustwa i nie dali się oszukać. Policjanci wciąż apelują o ostrożność i rozwagę!
Dodano: 15.12.2023 -
Przypominamy o możliwości zgłaszania zagrożeń poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na mapie można zaznaczyć miejsca występowania problemów, które powtarzają się w Państwa najbliższej okolicy. Na przykład: przekraczanie dozwolonej prędkości, akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców i usprawnieniu kontaktu z policją. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.
Dodano: 15.12.2023 -
Wczoraj 68-letnia mieszkanka naszego miasta padła ofiarą oszustów. Niestety kobieta odebrała telefon i uwierzyła, że rozmawia z policjantem. Mężczyzna poinformował ją, że jej środki na koncie są zagrożone i żeby je zachować musi przelać je na wskazany rachunek bankowy. Tym sposobem seniorka trzykrotnie przelała przestępcom swoje oszczędności w łącznej kwocie ponad 115 tysięcy złotych. Kolejny raz przypominamy, że żaden funkcjonariusz Policji nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy tez przelanie ich na wskazany rachunek bankowy.
Dodano: 15.12.2023